ДАТА: 06.07 (НЕДЕЛЯ) ЦЕНА : 50лв.
06:00ч. Тръгване от Минерална баня – Ямбол, посока Тетевен.
Екопътека „Под пръските на водопада“ се намира на около 3,5км от гр. Тетевен. Самата пътека е 600м и е изключително красива, върви се по изключително живописното дефиле на река Козница. Пътеката е изградена е така, че да може да се премине с почти всякакви обувки, но препоръчителният разумен минимум са маратонките– влажно е и камъните на места са хлъзгави. В участък, който е преценен като проблемен, в скалата е вграден метален парапет. По протежение на пътеката са направени маси и пейки, а до водопада е изграден просторен заслон с огнище, което прави мястото удобно за целодневен излет и пикник от предпочитащите този тип отмора. По околните, отвесните скали се образуват чудни висящи килими от зелен мъх. В самия край на този малък каньон е Тетевенски водопад „Скока“, висок 30м. Вдясно от него се намира и още един, доста по-висок водопад – Пръскалото, който обаче е маловоден и може да се види само в определени периоди през годината.
Отправяне се към гр. Тетевен. Свободно време за обяд.
Следва посещение на „Исторически музей“ Тетевен. Основан е през 1911 година от тетевенеца Михал Койчев. Музейната експозиция включва три раздела: Археология, Етнография и Възраждане. Музейният фонд наброява около 4600 експоната. Входна такаса + беседа :4лв. възрастни; 3лв. -ученици, студенти и пенсионери.
Отпътуване за Гложенския манастир. Транспортът до манастира се извършва от микробуси на местна транспортна фирма , тъй като пътят не позволява да пътува голям туристически автобус. Цената на двупосочен превоз от Тетевен до манастира и обратно е 10лв. на човек.
Един от най-интересните старопланински манастири е Гложенският, разположен на около 10 км от село Гложене в Тетевенския Балкан. За разлика от останалите той не е закътан в пазвите на планинските вериги, а е разположен на висока каменна тераса, отделена от околната среда със стръмни и отвесни скали.
Гложенският манастир е основан през XVI век. Неговият архитектурен план копира този на манастирите в Атон. В края на XVI и началото на XVII век в манастира се преписват ръкописи от миряни, подготвени в близкия Етрополски манастир. Монашеските килии са строени през 1858 г. Най-видната личност в Гложенския манастир през XIX век е игуменът Евтимий (Симеонов) от Сопот. Той е известен лечител. Манастирът е любимо място на Васил Левски, като скривалището му се пази и до днес.
Отпътуване за Ямбол.
Цената включва:
– транспорт с комфортен туристически автобус на ,,Чапъра-ММ’’ЕООД-гр.Ямбол;
– водач по време на цялото пътуване от ТО,,Балкантурист Холидей’’-гр.Ямбол;
– мед.застраховка;
Цената не включва:
– входни такси за посещаваните обекти;
– разходи от личен характер.





